وبلاگ گروهی کارشناسان روابط عمومی مخابرات استانها

 ساعاتی پیش باخبر شدیم که جناب آقای مهندس پورشاکر مدیریت مخابرات شهرستان یزد به عنوان مدیرعاملمهندس جلال پورشاکر شرکت مخابرات استان ما معرفی شدند.

مراسم معارفه مدیرعامل جدید شرکت مخابرات استان قزوین فردا سه شنبه ۱/۱۲/۸۵ راس ساعت ۳۰/۱۳ در سالن آمفی تئاتر ساختمان ستاد برگزار می شود.

این مراسم با حضور جناب آقای دکتر مومن باالله معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات و مدیران ارشد و مسئولین استان و همچنین مدیران و کارکنان شرکت مخابرات انجام خواهد شد.

ما پیشاپیش حضور ایشان را خیرمقدم عرض نموده و امیدواریم حضورشان منشاء خیر و برکات فراوان برای استان ما باشد و باعث تسریع در امور مخابراتی استان گردد.

برای جناب آقای مهندس آمویی مدیر عامل محترم شرکت مخابرات استان خوزستان که در طول ۱۱ ماه حضور در استان ما  فعالیت قابل تحسین و ارزنده ای داشتند نیز آرزوی موفقیت روزافزون داریم.   

+ نوشته شده در  دوشنبه 30 بهمن1385ساعت   توسط ایوبی: ر. ع. مخابرات قزوین  | 

      با خبر شديم آقای جلال پور شاکر مدير مخابرات شهرستان يزد
به عنوان مدير عامل شرکت مخابرات استان قزوين منصوب شد.
     وی دارای ليسانس فيزيک از دانشگاه آزاد اسلامی يزد و دارای سوابقی همچون عضو هيئت مديره مخابرات استان يزد، رييس مخابرات ميبد، رييس مرکز تلفن و تکنيسين مرکز تلفن می باشد. 
       ضمن تبريک به اين مدير توانمند برای ايشان آرزوی توفيق داريم و اميدواريم قزوينی ها قدردان خدمات و توانمنديهای ايشان باشند.
       همچنين آقای مهندس آمويی مديرعامل پيشين قزوين به عنوان مدیرعامل مخابرات خوزستان منصوب گرديده اند.
        خبر تکميلی را از آقای ايوبی بخواهيد !
      در ضمن آقای مهندس ابراهیمی مدیرعامل مخابرات اصفهان هم جای خود را به آقای مهندس زمانی مدیرعامل پیشین مخابرات کرمانشاه داد.
+ نوشته شده در  دوشنبه 30 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

       مخابرات به شورای اقتصاد پيشنهاد داد نرخ هر پالس مکالمه تلفن ثابت با افزايش ۱۶ درصد از ۴۴۷ ريال به ۵۲ ريال تغيير پيدا کنه.
       در طرحی که مخابرات ارائه کرده و در صورت تصويب شورای اقتصاد اجرا می شه ، کدهای بين شهری در سطح استان حذف می شه .
+ نوشته شده در  دوشنبه 30 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 


با اجازه ی آقا محمود !

+ نوشته شده در  شنبه 28 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

بهره‌برداری از 200 طرح شرکت مخابرات استان سمنان باحضور وزیر محترم وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات در دهه فجر 85

.

بمناسبت ایام‌ا… دهه فجر با حضور مقام عالی وزارت دکتر سلیمانی و هیئت همراه ، استاندار سمنان و جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان سمنان ، 200 طرح شرکت مخابرات استان سمنان با اعتباری معادل 43 میلیارد و 493 میلیون ریال مورد بهره برداری قرار گرفت .

در این مراسم که با افتتاح ساختمان جدید پست استان سمنان همراه بود پس از ارائه گزارش عملکرد مدیران پست و پست بانک استان، مهندس واحدی‌زاده رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت مخابرات استان طی سخنانی با تبریک ایام‌ا.. دهه فجر ضمن ارائه گزارش فعالیت این شرکت در یکسال گذشته با اشاره به عملکرد شاخصهای مخابراتی استان تا دهه فجر سال 1385 تعداد شماره تلفن‌های منصوبه از 254424 شماره در دهه فجر سال 84 را با افزایش ماهانه 1540 شماره به 272909 شماره در دهه فجر سال 85 اعلام کرد و گفت تعداد شماره تلفن دایر شده از 207849 شماره در دهه فجر سال گذشته با واگذاری ماهانه 1887 شماره به 230495 شماره رسیده‌است. مهندس واحدی‌زاده ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان را از 37/35 در دهه فجر سال 84 به 50/38 در دهه فجر امسال ذکر کرد و اظهار داشت در قسمت تلفن همراه با دایر نمودن 54474 شماره از دهه فجر سال گذشته تا کنون تعداد مشترکین تلفن همراه در استان به 119550 مشترک رسیده‌است ، ایشان ضریب نفوذ تلفن همراه استان را با رشد 81 درصدی 03/20 درصد عنوان کرده و گفتند نسبت به برقراری پوشش ارتباطی تلفن همراه بطول 1093 کیلومتر در کل جاده‌های آسفالته استان و پوشش 88 درصدی در مسیر تهران – مشهد در محدوده استان سمنان اقدام گردیده‌است .

مدیرعامل شرکت مخابرات استان در ادامه اظهار داشت کل فیبرنوری اصلی و فرعی اجرا شده در استان از 1305 کیلومتر در دهه فجر سال 84 به 1979 کیلومتر در دهه فجر امسال رسیده است ، همچنین ایجاد قابلیت سیگنالینگ شماره 7 برای 196506 شماره تلفن  در استان ، ارائه خدمات دیتا به 52 ارائه دهنده خدمات اینتر نتی ISP در استان و افزایش مشترکان PTP – VPN – MPLS به 233 مشترک همچنین نصب 69 دستگاه تلفن همگانی GSM در سطح جاده های استان ، تجهیز مراکز پرظرفیت استان و مراکز شهرستانها به سیستم نمایشگر شماره و از دیگر فعالیتهای شرکت مخابرات استان سمنان می‌باشد ، مهندس واحدی زاده افزود با برقراری ارتباط به 24 روستا در استان طی یکسال گذشته تعداد روستاهای دارای ارتباط 302 روستا در دهه فجر سال 84 به تعداد 326 روستا در دهه فجر سال 85 رسیده که در هر ماه بطور متوسط نسبت به برقراری ارتباط 2 روستا در سطح استان اقدام گردیده است . وی تعداد کل تلفن های همگانی شهری و بین شهری استان را 2346 عدد ذکر کرد و گفت با حضور وزیر محترم وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات جناب آقای دکتر سلیمانی 200 طرح شرکت مخابرات استان سمنان با اعتباری معادل 43 میلیارد و 493 میلیون ریال به بهره برداری رسید .

 ایشان طرح‌های مورد بهره‌برداری را در 11 عنوان از جمله نصب و راه اندازی 51 سوئیچ HOST & remote ، نصب 6 سوئیچ 10000 شماره‌ای GSM روستایی ، بهره‌برداری از 21 سیستمGSM  روستایی (BTS ) ، بهره‌برداری از 53 سیستم انتقال فیبرنوری ، نصب و راه‌اندازی BTS تلفن همراه (تعداد 29) ، توسعه شبکه کابل 15 مرکز تلفن ، تأسیس 2 مرکز تلفن روستایی ، تأسیس 4 دفتر مخابرات روستایی ، اجرای 4 طرح سیگنالینگ شماره 7 ، نصب و بهره‌برداری از 4 سیستم رادیویی و اجرای 11 طرح فیبرنوری دانشگاهها اعلام نمود.

در ادامه مراسم مهندس حاجی عبدالوهاب استاندار سمنان نیز با گرامیداشت ایام دهه فجر و ابراز تشکر از حضور مقام عالی وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات در استان ضمن درخواست گسترش فیبرنوری در دانشگاهها و شبکه اینترنتی در مدارس استان به بیان نیازهای ارتباطی استان پرداخت و خواستار توجه جدی تر وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات به این امور گردید.

همچنین در این مراسم مقام عالی وزارت آقای دکتر سلیمانی طی سخنانی با یادآوری حماسه عظیم عاشورا و کربلا و امتداد مسیر سیدالشهدا در انقلاب اسلامی و حضور دشمنان کنونی اسلام و ایران در جهان ، مقابله با هرگونه توطئه دشمنان را وظیفه همگان دانست . ایشان با ذکر این مطالب که پیشرفت ما پس از انقلاب بسیار چشمگیر بوده و ما با ارائه سند و مدرک موجود حرف خود را اثبات نموده‌ایم و هرگونه اطلاعات دشمنان خارجی در رابطه با عملکرد نظام جمهوری اسلامی ایران ، تحریف و بدون سند و مدرک است و تصریح نمود در جهان کنونی هر سخن بدون مدرک و منبع پوچ و بیهوده است.

وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های دهه فجر بویژه طرح های این وزارتخانه عملکرد خوب شرکت مخابرات استان سمنان و ادارات کل پست و پست بانک این استان را ستود و ابراز امیدواری کرد این روند پیشرفت ، همچنان ادامه داشته باشد.

در ادامه مراسم دکتر سلیمانی طی تماس تلفنی با خانواده اولین شهید منطقه بیارجمند شاهرود ، این افتتاحات بزرگ در جمهوری‌اسلامی را مدیون خون شهدا دانست و یادآوری نمود زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهیدان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس از وظیفه همگان در نظام جمهوری‌اسلامی ایران می‌باشد. (۲۵/۱۱/۸۵)         


+ نوشته شده در  شنبه 28 بهمن1385ساعت   توسط عبدوس: ر. ع. مخابرات سمنان  | 

يکی از بخشهای این وبلاگ« پیوندهای روزانه » است که معمولا برخی از اخبار و پیوندها در آن می آید. لذا به دوستان توصیه می شود ضمن مطالعه و رویت این مطالب و ارائه نظر در مورد آن، چنانچه آمادگی این را دارند تا در درج پیوندها مشارکت کنند، مراتب آمادگی خودشان را به حقیر اعلام کنند تا این امکان برایشان فراهم شود.
نمونه ای از پیوندها که سمت چپ وبلاگ هست در ادامه مطلب برایتان می آید مس توانید ببینید:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 25 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

      « وقتی می‌ری زیر بارون، هر چقدر که بتونی بارون جمع کنی، منو همون‌قدر دوست داری، هر چقدر هم که نتونی جم کنی و بریزه زمین، همون‌قدر من تو رو دوست دارم». این متن اس.ام.اس خانم جوانی است که به اشتباه برای دوست شوهرش می‌فرستد و از قضا شوهر او هم با خبر می شود و خلاصه کار تا پای طلاق بالا می‌گیرد!
        اگر شما در ایران زندگی می‌کنید و مجهز به یک دستگاه موبایل هم هستند، داستان اس ام اس برایتان داستان جدیدی نیست. شما خود هر روز تعداد فراونی اس.ام.اس دریافت می‌کنید. محتوای این پیام‌ها همیشه خبری از جانب آشنایان یا تذکر نکات مغفول از ناحیه خانواده نیست. چه بسیار زنگ‌ها که برای پیام‌های دیگری به صدا در می‌آیند. مضمون این پیام‌ها هرگز یکسان نبوده و طیفی که شعاع آن را بهتر است از شیر مرغ تا جان آدمیزاد گسترده بدانیم، در بر می گیرد.
        فراوانی و تنوع اس.ام.اس به گونه‌ای است که می‌توان ادعا کرد اس.ام.اس در ایران از کارکرد اصلی خود که انتقال پیام شخصی و خصوصی است خارج شده و کارکردی ثانوی، و چه بسا قابل توجه‌تر از کارکرد نخست، پیدا کرده است. در این کارکرد، بسیاری از پیام‌ها جنبه عمومی و غیر شخصی دارند. انتقال پیام خصوصی، کارکرد خود موبایل (ارتباط صوتی) نیز هست اما وجود عواملی (که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد) سبب شده است که ما خروج از کارکرد اصلی را تنها در مورد اس ام اس بپذیریم.

تولد اس ام اس
        انتقال پیام شخصی و خصوصی به طریق نوشتاری یا همان اس.ام.اس (پیام کوتاه) اولین بار در سال ۱۹۹۰ در اروپا متولد شد و در سال ۱۹۹۸ با تکمیل فن‌آوری‌های جانبی، به بلوغ و محبوبیت عمومی رسید.تاسیسات فنی اس.ام.اس در ایران با تاخیر فراوان، در اواخر سال ۱۳۸۱ شمسی (اوایل سال ۲۰۰۳ میلادی) در شرکت مخابرات راه‌اندازی شد و از آن پس با شتابی فزاینده رشد و گسترش پیدا کرد. به حدی که به عنوان مثال تنها ظرف ۶ روز٬ از ۲۹ اسفند ۱۳۸۴ تا ۶ فروردین ۱۳۸۵، ۱۷۵ میلیون اس ام اس به قیمت تقریبی دو میلیارد تومان، به نواحی مختلف کشور ارسال شد. از این میان تنها سهم روز اول سال ۸۵ بیش از ۳۰ میلیون پیام کوتاه بوده است.
       فزونی شمارگان اس.ام.اس‌های ارسالی به خوبی بیانگر میزان محبوبیت این وسیله ارتباطی در ایران است، اما پیش از آنکه به علل محبوبیت آن بپردازیم لازم است از بحث آمار و ارقام کمی فاصله گرفته و تا حد مقدور به محتوای اس ام اس های رد و بدل شده در ایران توجه کنیم.

گونه‌شناسی اس ام اس
       
گرچه تا به حال تحقیق آماری در مورد اس.ام.اس‌ها در ایران انجام نشده است، اما با رجوع به منابعی چون اینترنت و با پرسش از برخی ارسال و دریافت کنندگان پیام کوتاه می‌توان گونه‌های زیر را برای اس.ام.اس برشمرد.از آنجا که آمار جامعی در دسترس نیست، ترتیب زیر نمی‌تواند گویای ترتیب بیشترین و کم‌ترین‌ها باشد:
۱- طنز و فکاهی
۲- اروتیک
۳- اجتماعی (سیاسی٬ اجتماعی، قومی قبیله‌ای، گروه‌های مختلف اجتماعی، حوادث اجتماعی، مناسبت ها و...)
۴- سیاسی
۵- عشقی
۶- تبلیغی- تجاری
۷- مذهبی
۸- خرافی
۹- اخلاقی- حکمی
۱۰- اطلاع رسانی
۱۱- ادبی
۱۲- ورزشی

+ نوشته شده در  سه شنبه 24 بهمن1385ساعت   توسط محمد خجسته نیا: ر. ع. مخابرات تهران  | 

       با صدور مجوز از سوي وزارت ارتباطات ، امكان ارسال و دريافت پيام كوتاه از طريق تلفن ثابت تا پايان امسال در استان هاي تهران ،‌فارس و كرمان فراهم مي شود . مدير شركت توليد كننده سيستم هاي Messaging در كشور  گفت : پاپلوت اين سرويس با همكاري مخابرات استان فارس ، با موفقيت انجام شده و آمادگي كامل براي ارايه اين سرويس به مردم فارس فراهم است.

+ نوشته شده در  سه شنبه 24 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

يك بلاگر:
به وبلاگ خوانان نقاد نيازمنديم
توجه به وبلاگ‌نويسي به عنوان يك فرصت، جامعه را پوياتر مي‌كند
      يك وبلاگ نويس يزدي گفت: «وبلاگ نويسي يك نوع كنش ارتباطي است كه موفقيت آن مستلزم ابزار ارتباطي مناسب مانند آزادي، ‌انگيزه و يك زبان مشترك است.»
      محمد امامي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه يزد،‌ اظهار داشت:  ( برای خواندن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید)

+ نوشته شده در  سه شنبه 24 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

مديران امور نگهداري و توسعه شركت ارتباطات زير ساخت و استانها طي نشستي شيوه هاي افزايش كيفيت خدمات و امكانات را در شبكه زير ساخت مورد بحث و گفتگو قراردادند.

به گزارش روابط عمومي شركت ارتباطات زير ساخت ، مهندس تاج الديني مدير كل طرح ومهندسي انتقال در اين نشست گفت : شركت ارتباطات زير ساخت طرح افزايش 25 درصدي ظرفيت شبكه زير ساخت را با دو هدف در دست اجرا دارد.

وي نخستين هدف اجراي اين طرح را افزايش ظرفيت شبكه زير ساخت به ميزان 28 هزارE1  دانست   و افزود : هدف ديگر بهبود كيفي شبكه است كه در مجموع ظرفيت شبكه زير ساخت را به صد هزار E1 افزايش مي‌دهد.

وي در ادامه گفت : بر اساس اين طرح علاوه برلايه شبكه زير ساخت لايه بالاتري نيز پيش بيني شده است كه دراين لايه مسيرهاي جايگزين نيز پيش بيني شده است تا با توجه به تقسيم بندي ترافيك از نظر كيفي در تفاهم نامه سطح خدمات   SLAامكان ارائه خدمات با كيفيت هاي متفاوت براساس در خواست مشتري در اين تفاهم نامه ها داشته با شيم.

وي در پايان يادآوري كرد : علاوه بر اين با ارتقاء نرم افزاري شبكه وافزايش ظرفيت آن كارايي شبكه افزايش مي يابد همچنين در مواردي خاص از جمله شبكه همزماني وشبكه ارتباطي بين اجزاي مديريت شبكه با بهبود طراحي داراي كيفيت بهتري خواهد شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه 23 بهمن1385ساعت   توسط حسین شفیع: زیرساخت  | 

    به مناسبت ایام ا... دهه مبارک فجر امسال شرکت مخابرات استان گیلان بیش از ۲۱۴  پروژه مخابراتی را با هزینه ای بالغ بر  ۰۰۰/۲۴۰/۹۳۷/۱۹۶  ریال به شرح ذیل افتتاح و مورد بهره برداری قرار داده است .

۱-  نصب وراه اندازی ۴۱ مرکز تلفن ثابت شهری و روستائی .
۲- نصب وراه اندازی ۳۲  مرکز موبایل روستائی .
۳- نصب و راه اندازی ۵۵ ایستگاه فرستنده و گیرنده تلفن همراه  .
۴- کابلکشی فیبرنوری در ۴۴ نقطه بطول ۲۷۰ کیلومتر .
۵- راه اندازی ۷ مرکز پیشخوان دولت در روستا .
۶- تامین ارتباط تلفن در ۳۵ روستای استان .
 

+ نوشته شده در  دوشنبه 23 بهمن1385ساعت   توسط نادر صالح: ر. ع. مخابرات گیلان  | 

در روز ۲۲ بهمن کارکنان شرکت مخابرات گیلان همگام با خیل عظیم ملت همیشه در صحنه خطه سرسبز شمال و به همراه مدیران و معاونین این شرکت در راهپیمائی ۲۲ بهمن حضور فعال و گسترده داشته و حمایت خود را از مقام عظمای ولایت و دولت پرتلاش دکتر احمدی نژاد و دستاوردهای هسته ای دانشمندان جوان کشور اعلام داشتند .
در همین راستا بر اساس اعلام سازمان تبلیغات اسلامی استان ـ  اداره روابط عمومی مخابرات گیلان با استفاده از یکدستگاه بالابر ویکدستگاه دوربین فیلمبرداری و دوربین عکاسی یکی از مسیرهای راهپیمائی را به میزان دو کیلومتر ( ازمقابل ساختمان مرکزی مخابرات تامیدان اصلی شهر - محل تجمع راهپیمایان ) مورد پوشش خبری قرار داده است .

+ نوشته شده در  دوشنبه 23 بهمن1385ساعت   توسط نادر صالح: ر. ع. مخابرات گیلان  | 

ما تو واحد روابط عمومي در مورد اين عكس خيلي فكر كرديم و حرف زديم.

حالا شما بفرماييد كه اين تصوير تجسم چيه؟

+ نوشته شده در  دوشنبه 23 بهمن1385ساعت   توسط ایوبی: ر. ع. مخابرات قزوین  | 

مراسم توديع و معارفه رئيس اداره اموراداري برگزار شد.

 

طي مراسمي با حضور مهندس آمويي مراسم توديع و معارفه رئيس اداره اموراداري شركت مخابرات برگزار شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 23 بهمن1385ساعت   توسط ایوبی: ر. ع. مخابرات قزوین  | 


       بیشتر خبر هایی که تازه رخ داده‌اند، با نوشتن یک هشدار (‏Alert‏) منتشر شده و پیروی آن یک خبر فوری ‏‏(‏Urgent‏) نوشته می‌شود. بعد هم چند تا خبر تکمیلی(‏Update‏) اضافه می‌شود.
متن کامل را از اینجا بخوانید
+ نوشته شده در  دوشنبه 23 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

فصل اول : هفت عادت مردمان موثر
عادت ۳
نخست امور نخست را انجام دهید.

مردمان موثر به جای مدیریت زمان ، به مدیریت خویشتن می پردازند! به جای واکنش نشان دادن به مسایل اضطراری ، و به جای اینکه به ضخامت امور نازک بپردازند ، یا گرفتار امور بی اهمیت شوند، به اولویتها و ارجحیتهای خود توجه می کنند. یعنی امور نخست را نخست قرار می دهند.
گوته می گوید : " اموری که بیشترین اهمیت رادارند ، نباید قربانی اموری شوند که کمترین اهمیت را دارند." بنابراین ، ادامه را کلیک کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 23 بهمن1385ساعت   توسط حسین آباد: خراسان رضوی  | 

     ظهور مكتب آزادي اقتصادي در جريان انقلاب صنعتي و پذيرش آن از سوي دولتهاي بزرگ جهان , روند خصوصي سازي در آن برهه رابا اطمينان از موفقيت در فعاليتهاي اقتصادي پايه ريزي كرد.  اما بحران دهه 1930  نه تنها فعاليتهاي بخش خصوصي را متوقف كرد بلكه دخالت مستقيم دولت در اقتصاد بازار را نيز موجه نمود .

با گذشت بيش از سه دهه ,عملكرد بنگاههاي دولتي منجر به توجه مجدد به خصوصي سازي گرديد .

دهه 1980 خصوصي سازي در كشورهاي مختلف دنيا موج بزرگی پديد آورد و در اين بين انگلستان بعنوان پيشگام خصوصي سازي در جهان سر مشق خصوصي سازي سايركشورها قرار گرفت .

در ايران نيز با پيروزي انقلاب اسلامي رويكردهاي اقتصادي شديداً سمت و سوي دولتي به خود گرفته و شركتها و كارخانجات بزرگ كشور به مالكيت دولت در آمد . د راين دوره فعاليتهاي بخش خصوصي با محدوديت جدي مواجه گرديد ، و به ميزان حداقل ها كاهش يافت .

در تدوين برنامه اول توسعه كشور كه سياستها ، اهداف و برنامه هاي بسياري مورد توجه قرار گرفت , سياستهاي خصوصي سازي نيز در قالب تبصره 32  مورد توجه قرار گرفت اما اقدام عملي در اين زمينه صورت نگرفت. (5)

در سال 1373 اولين قدمهاي واگذاري سهام دولتي به ايثارگران و كارگران از طريق تصويب طرحي از سوي مجلس برداشته شد اما توفيق چنداني نداشت .

 در سال 1376 قوانين و مقررات مرتبط با تسهيلات خصوصي سازي در قالب تبصره 35 قانون بودجه سال 1377 به تصويب  رسيد اما در اجراي خصوصي سازي اقدام عملي صورت نگرفت .

با ابلاغ سياستهاي كلي اصل 44 قانون اساسي از سوي مقام معظم رهبري فضاي جديدي د ركشور بوجود آمد كه مي تواند با حركت هاي اصولي ، تصدي دولت در اموري كه ضرورتي براي انحصار آنها وجود ندارد كاهش يابد و فضايي مطلوب براي رقابت و تغيير سطح كيفي در توليدات و خدمات ايجاد كند .

در اين روند به نظر مي رسد كه فضاي كشور از فضاي حمايتي به فضاي رقابتي تغيير كند تا سبب شود بخش خصوصي ارزانتر و بهتر توليد كند .

+ نوشته شده در  سه شنبه 17 بهمن1385ساعت   توسط محمد چهرقاني: زيرساخت  | 

دنیای ان ال پی : حسین آباد

Image and video hosting by TinyPic

+ نوشته شده در  سه شنبه 17 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

بمناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر ، اداره روابط‌عمومی شرکت مخابرات استان سمنان درجهت اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی مسئولین و عموم مردم این استان جهت ارائه عملکرد این شرکت در سال 85 اقدام به چاپ بروشور این ایام نمود.
در این بروشور ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و دستآوردهای ارزشمند انقلاب‌اسلامی ، جدول عملکرد شاخصهای مخابرات استان سمنان طی سالهای 1357 تا دهه فجر 1385 ، شاخصهای مهم مخابراتی این استان تنظیم و در قسمت پایانی این بروشور جدول مشخصات طرحها و پروژه‌های مخابراتی آماده بهره‌برداری استان سمنان نیز درج گردیده است.
لازم بذکر است 23 طرح مخابراتی استان سمنان بمناسبت دهه فجر سال 85 به بهره‌برداری خواهد رسید.


 

+ نوشته شده در  سه شنبه 17 بهمن1385ساعت   توسط عبدوس: ر. ع. مخابرات سمنان  | 

         مقاله حاضر نوشته آقای مهدی فتاحی است که ضمن اشاره به ضرورتهای کار خبری در روابط عمومی به چالشهای خبرنویسی در این حرف پرداخته است.
         برای خواندن مقاله بر روی ادامه مطلب کلیک کنید:
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 17 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

 
          نوشتن واضح خبر از جمله انتظارات سردبيران از خبرنگاران ، خوانندگان از رسانه هاي خبري و به تبع آن ، رسانه ها از روابط عمومی هاست.

         خبري كه واضح نباشد سبب بي حوصلگي و سردرگمي خوانندگان خواهد شد. بنابراين ، وضوح خبر به درك موثر خبر كمك مي كند و چنين دركي از ضروريات ارتباط بين رسانه و مخاطب آن است.
و مهم تر از اينها در زمانی که رسانه ها با انبوه خبرهای ریز و درشت روبرو هستند، بیشتر به سمت و سوی اخباری گرایش دارند که از وضوح لازم برخوردار بوده و کمترین وقت آنان را برای تنظیم خبر بگیرد.
         
به نظر مي رسد 10 تكنيك در نوشتن واضح خبر به شما كمك كند :

1-   جمله ها را كوتاه بنویسید.

2-   سادگي را بر پيچيدگي ترجيح دهيد.

3-   از كلمات نامانوس بپرهيزيد.

4-   كلمات غير ضروري را به كار نبريد.

5-   از فعل های قوي و معلوم استفاده كنيد.

6-   اصطلاحات مخابراتی را به گونه ای به كار ببريد كه براي خوانندگان قابل فهم و تجسم باشد.

7-   متنوع بنويسيد. تنوع از اجراي هنر نوشتن و نيازمند تمرين است.

8-   نه براي خودنمايي بلكه براي فهماندن بنويسيد.

9-   از نوشتن به زبان عاميانه بپرهيزيد و نوشته خود را به زبان معيار نزديك كنيد.

10-   در نوشتن كلمات به ذهنيتي كه افراد جامعه از آنها دارند ، توجه كنيد.

+ نوشته شده در  سه شنبه 17 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

همزمان با فرا رسيدن ايام الله دهه مبارك فجر 557 پروژه مخابراتي دراستان خراسان رضوي افتتاح و مورد بهره برداري قرار مي گيرد.  پروژه هاي فوق شامل تاسيس 87 مركز تلفن، توسعه 75 مركز ، جايگزين 5 مركز، نصب و راه اندازي 70 ايستگاه BTS ، تاسيس 184 دفتر مخابرات روستايي ، راه اندازي چهار سايت ديتا، ارتباط مشتركين از روستا به روستا 25 مورد، نصب 98 كافوي نوري، توسعه PC و برگردان SC (چهارمورد) و پنج پروژه فيبرنوري مي باشد.

با بهره برداري از پروژه هاي ياد شده بيش از 70 هزار و 90 شماره تلفن به ظرفيت مخابراتي شبكه استان خراسان رضوي افزوده خواهد شد

گفتني است براي راه اندازي پروژه هاي مزبور بيش از 378 ميليارد و 334 ميليون ريال سرمايه گذاري شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه 17 بهمن1385ساعت   توسط مجید محمودی: مخابرات خراسان رضوی  | 

سه محوراشتغال زايي ، زنان سرپرست خانوارونخبگان زن محورهاي مورد توجه مركز امورزنان وخانواده است .

به گزارش روابط عمومي شركت ارتباطات زير ساخت ،خانم طبيب زاده مشاوررئيس جمهورورئيس مركز امورزنان وخانواده كه ازطريق سامانه ويدئوكنفرانس شركت ارتباطات زيرساخت درنشست ارتباطات مردمي بامشاوران استانداران دراموربانوان وجمعي ازبانوان استان ها در30 استان كشور، حضوريافته بود، بااعلام اين مطلب درخصوص رسيدگي به مشكلات زنان سرپرست خانوارگفت:

هم اكنون 147 هزارزن سرپرست خانوارتحت پوشش سازمان بهزيستي هستندو55 هزارزن سرپرست خانوارديگرنيزدرنوبت هستندتاتحت پوشش قرارگيرند.

وي كه براي نشست ارتباطات مردمي در سالن ويدئوكنفرانس مجتمع انقلاب اسلامي شركت ارتباطات زيرساخت حضوريافته بود، درادامه گفت: به دليل تجميع اعتبارات اموربانوان دستگاه ها به صورت يكپارچه وكلان وواگذاري اين بودجه به مركز امور بانوان وخانواده ، بودجه سال 85 اين مركزبيش ازسالهاي گذشته بود.

وي افزود: درسال هاي گذشته بودجه اموربانوان هردستگاه وسازمان جداگانه اختصاص مي يافت ودستگاه ها اين بودجه راصرف اموري ازجمله سفرهاي زيارتي ويادوره هاي آموزشي رايانه مي كردند.

+ نوشته شده در  دوشنبه 16 بهمن1385ساعت   توسط حسین شفیع: زیرساخت  | 

وبلاگ بهار نو : محمد امامی
وبلاگ بهارنو : محمد امامی

+ نوشته شده در  دوشنبه 16 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

کاوشگران روابط عمومی : محمد خجسته نیا 
کاوشگران روابط عمومی - محمد خجسته نیا  

+ نوشته شده در  دوشنبه 16 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

فصل اول : هفت عادت مردمان موثر
عادت ۲

 عادت 2:   ذهنا از پایان آغاز کنید.

مفهوم ضمنی این عادت این است که به روشنی ، مقصدتان را بدانید، تا بدانید که می خواهید به کجا برسید.  دقیقا مانند ناظر ساختمانی که هر روز صبح با نقشه ساختمان سر ساختمان می رود و ذهنا پایان کار را می بیند و می داند.و هر روز با استفاده از آن نقشه در باره جزییات کار آنروز تصمیم می گیرد.

زیرا همواره دوآفرینش وجود دارد.! هرگونه آفرینش مادی به دنبال آفرینش ذهنی است .نجارها اصطلاحی دارند که میگن : " دوبار اندازه بگیر و یکبار ببر."

بنابراین این عادت می گوید که : .... ادامه را کلیک کنید 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 16 بهمن1385ساعت   توسط حسین آباد: خراسان رضوی  | 

» فجر انقلاب / ۱۲۷‬طرح مخابراتي در خراسان جنوبي به بهره‌برداري رسيد | ايرنا

» ده طرح مخابراتي در استان تهران گشايش يافت | ايرنا 

» ۲۶۱‬طرح مخابراتي در چهارمحال و بختياري افتتاح شد | ايرنا 

» بهره‌برداري از ۸۴‬پروژه مخابراتي در كردستان آغاز شد | ايرنا 

» پنج طرح مخابراتي در قصرشيرين به بهره‌برداري رسيد | ايرنا 

» 74 طرح مخابراتي در استان تهران به بهره برداري مي رسد | خبرگزاري فارس 

» توسعه نه مركز مخابراتي در تهران | خبرگزاري فارس 

» 376 پروژه مخابراتي در دهه فجر در مازندران به بهره برداري رسيد | خبرگزاري مهر 

» در سال جاري مخابرات دولتي بيش از840 ميليارد تومان ماليات پرداخت كرد | خبرگزاري فارس 

» بهره‌برداري از ۸۴‬پروژه مخابراتي در كردستان آغاز شد | ايرنا 

» موثقي عضو دو شوراي سياستگذاري مخابرات و اجراي سياست‌هاي كلي اصل 44 شد | فناوران اطلاعات 

» مسوولان مخابرات ايران:ماهواره ثريا تنها روش ارتباطي است بخش خصوصي:
روش جايگزين د اريم
 | فناوران اطلاعات 

» همزمان با دهه فجر؛
261 فجر طرح مخابراتي در استان چهار محال و بختياري به بهره‌‏برداري مي‌‏رسد
 | ايلنا 

» /گزارش/ بررسي ويژگي شبكه‌هاي‌ مخابراتي نسل آينده و چالش‌هاي تحقق آن در كشور | ايسنا 

+ نوشته شده در  یکشنبه 15 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

       رئيس هيات مديره شركت مخابرات ايران از تبديل شركت ارتباطات زيرساخت به سازمان زيرساخت خبر داد و گفت: اين شركت با اجراي سياست‌هاي اصل 44 قانون اساسي به سازمان تبديل و عهده‌دار اداره و توسعه ارتباطات زيرساخت خواهد شد.
       وفا غفاريان با بیان این مطلب افزود هم اكنون تعداد مشتركان تلفن همراه به حدود 15 ميليون نفر رسيده است و با اتمام واگذاري سيم كارتهاي ثبت نامي سال گذشته به حدود 16 ميليون نفر خواهد رسيد.
       وي در مورد اپراتور سوم تلفن همراه نيز به برگزاري مزايده اين اپراتور در سال آينده اشاره و عنوان كرد: هم‌اكنون وزارت ارتباطات در حال تعيين و انتخاب مشاور براي اين اپراتور است.
        غفاريان از حذف اختصاص درآمد پالس تلفن به شركت پست خبر داد و افزود: اختصاص اين درآمد در برنامه سوم توسعه اجباري بود اما در بودجه سال آينده اختصاص اين درآمد به شركت پست ايران حذف شده است.
          رئيس هيات مديره شركت مخابرات ايران افزود: واگذاري سيم كارتهاي اعتباري نيز همانند سيم كارتهاي معمولي از طريق قرعه‌كشي خواهد بود و سال آينده نيز اين سيم كارتها به متقاضيان واگذار مي‌شود.
         اين گزارش حاكي است: هم اكنون تعداد مشتركان تلفن همراه به حدود 15 ميليون نفر رسيده است و با اتمام واگذاري سيم كارتهاي ثبت نامي سال گذشته به حدود 16 ميليون نفر خواهد رسيد.
دولت قصد دارد در ماه جاري اقدام به ثبت نام سيم كارت اعتباري با شرايط مشابه تاليا خواهد كرد.
با ورود تاليا و نيز اپراتور دوم تلفن همراه به بازار سيم كارت تلنف همراه كشور بهاي اين كالا در حدود دو سال گذشته كاهش چشم گيري حداقل در تهران داتشه است.
+ نوشته شده در  شنبه 14 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

تعدادی تصوير پس زمينه ويژه محرم برای علاقه مندان تقديم می شود:
                                                                                اینجا کليک کنید
+ نوشته شده در  پنجشنبه 12 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

مهندس فیضی - مدیرعامل شرکت مخابرات ایرانچند روز پيش مهندس فيضی مديرعامل شرکت مخابرات ايران در جمع کارکنان اين شرکت سخنانی در خصوص اجرای اصل ۴۴ و خصوصی سازی در مخابرا ت و آينده شغلی کارکنان مطرح کرد و به پرسشهای حاضران پاسخ گفت.

علاقه مندان می توانند بخشی از سخنان مدیرعامل شرکت مخابرات ايران و همچنين پاسخهای وی به برخی پرسشهای همکاران را در اینجا ملاحظه فرمايند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 11 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

سفر به مشهد براي همه ايراني‌ها و حتي اغلب شيعيان بسيار متفاوت با ديگر مسافرت‌هاست. رفتن به مشهد را به هيچ عنوان نمي‌توان با رفتن به هر جاي ديگر مقايسه كرد، چرا كه بهانه مسافرت به شهرمشهد بسيار متفاوت است؛ بهانه‌اي كه خودش وسيله‌ساز سفر مي‌شود. به قول بسياري براي رفتن به مشهد بايد خود او بطلبد. او،‌ امام رضا(ع) است كه حضورش در كشورمان افتخاري است. چند مدتي است بحث داغي در بين مردم مشهد زبان به زبان مي چرخد:"نماد ميدان 15 خرداد يا همان "ضد" معروف تخريب شد."

 

بله همكاران محترم تخريب نماد ميدان ضد مشهد سئوالي را در ذهن مردم اين شهر ايجاد كرده است كه علت تخريب اين نماد زيبا چه بوده است؟

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه خراسان، "سيد هاشم بني‌هاشمي"شهردار مشهد در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به مصوبه سال گذشته شوراي اسلامي شهر مشهد و با توجه به عدم سنخيت نماد ميدان پانزده خرداد با مباني انقلاب و تداعي معناي طاغوتي، به تخريب اين نماد اقدام كرديم.

بني هاشمي ، علاوه بر شاهنشاهي بودن نماد ميدان 15 خرداد، محدود كردن فضاي حرم مطهر براي زائران و مجاوران را علت ديگر تخريب اين نماد دانسته و مي گويد: «در محل اين نماد فضاي سبز ايجاد مي شود تا فضاي ديد مقابل حرم مطهر باز شده و زائران هنگام ورود به مشهد از ترمينال با اين منظره معنوي روبرو شوند و تخريب اين بنا فضاي ديد حرم امام رضا(ع) را باز كرده است.

 

حال شما نيز به عنوان زائر مشهد نظرتان رادر مورد اين مطلب اعلام نماييد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 11 بهمن1385ساعت   توسط مجید محمودی: مخابرات خراسان رضوی  | 

مهندس آمويي مدير عامل شركت مخابرات استان قزوين

ثبت نام تلفن همراه از 12 بهمن ماه آغاز خواهد شد.

مهندس آمويي گفت: ثبت نام تلفن همراه استان از 12 بهمن ماه تا 30 بهمن ماه جاري در سطح استان انجام خواهد شد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در ايام ا... مبارك دهه فجر

182 پروژه مخابراتي افتتاح ومورد بهره برداري قرار خواهد گرفت. 

مهندس آموئي مدير عامل شركت مخابرات با اشاره به افتتاح حدود 400 پروژه در سال 85 گفت : 182 پروژه مخابراتي با اعتباري معادل يكصد و پنجاه و چهار ميليارد و هفتصد و بيست و پنج ميليون ريال در ايام ا... مبارك دهه فجر به بهره برداري خواهد رسيد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 8 بهمن1385ساعت   توسط ایوبی: ر. ع. مخابرات قزوین  | 

دانشمندان آمريكايي مي‌گويند قصد دارند طبقه جديدي از فناوري را ايجاد كنند كه براي ساخت رباتهايي كه كاملا بدن نرمي دارند طراحي شده است.

به گزارش يونايتدپرس از بوستون، محققان دانشگاه تافتس مي‌گويند اين ربات‌ها (كه بر اساس مواد زيستي و سازوكارهاي قابل انطباقي كه تنها در سلول‌ها و ارگان‌هاي زنده يافت مي‌شود ساخته خواهند شد) قادر به تعمير پايگاه‌هاي فضايي، اجراي رويه‌هاي بي‌خطرتر جراحي و فعاليت در محيطهاي خطرناك مانند حوزه‌هاي مين كاري شده هستند.

"بري تريمر" پروفسور زيست شناسي و "ديويد كاپلان" پروفسور مهندسي زيست‌پزشكي، مديران پروژه "فناوري‌هاي زيست تقليدي براي ساخت ربات‌هايي با "بدن نرم" هستند.

بنياد "دبليو.ام. كك ‪ "W.M.Keck‬مبلغ ‪ ۷۳۰‬هزار دلار براي اجراي اين طرح اهدا كرده است.

تريمر گفت : "مشخصه عمده‌اي كه ساختارهاي ساخت انسان را از انواع زيستي آن متمايز مي‌كند فراواني استفاده از مواد سخت است. اما به عكس، سيستم‌هاي زنده شايد شامل مواد سختي مانند استخوان و كوتيكول باشند اما مواد اصلي تشكيل‌دهنده آنها نرم و قابل انعطاف هستند.

وي افزود "اين تمايز بين موجودات زيستي و اشياء ساخت انسان به قدري فراگير است كه ارزيابي ما در مورد ساختارهاي زنده يا مصنوعي، غالبا فقط بر اساس مواد تشكيل‌دهنده آنها انجام مي‌گيرد."
وي افزود: "بسياري از دستگاه‌ها در سطوح اتصال يا لولايي خود مواد قابل انعطاف دارند و مي‌توانند فوق‌العاده سريع، قوي و محكم باشند اما هيچيك از فناوري‌هاي موجود قادر نيستند با عملكرد حيواني كه در طبيعت حركت مي‌كند برابري كنند.


+ نوشته شده در  یکشنبه 8 بهمن1385ساعت   توسط بختیاری: ر.ع.مخابرات مشهد  | 

ثبت نام سيم كارت اعتباري شركت ارتباطات سياركه براي اولين باردربهمن ماه سال جاري انجام مي شود بدون دريافت وديعه خواهدبود.

به گفته  ، مهندس مردانخاني ، مديركل خدمات مشتريان شركت ارتباطات سياركه ازطريق سامانه ويدئوكنفرانس شركت ارتباطات زيرساخت به سوالات مديران پست ومخابرات 30 استان كشوردرخصوص ثبت نام سراسري تلفن همراه پيش پرداخته واعتباري پاسخ مي داد بااعلام اين مطلب افزود: ورود اطلاعات براي ثبت نام تلفن همراه اعتباري شركت ارتباطات سياردردومرحله خواهدبود.واگذاري سيم كارت ها بدون نام وبراساس شماره سيم كارت است. مبناي قرعه كشي اين سيم كارت ها نيز شماره سريال خواهدبود.

گفتني است درجلسه اي كه درهفتم بهمن ماه جاري برگزارشد مسوولان شركت ارتباطات سياروشركت پست با حضوردرمجتمع مخابراتي انقلاب اسلامي شركت ارتباطات زيرساخت ازطريق سامانه ويدئو كنفرانس ضمن بيان راهكارهاي ثبت نام تلفن همراه براي سيم كارت هاي پيش پرداخته واعتباري شركت ارتباطات سياردر1016 شهركشور،به سوالات استان ها دراين خصوص پاسخ گفتند.

+ نوشته شده در  شنبه 7 بهمن1385ساعت   توسط حسین شفیع: زیرساخت  | 

 دور جديد ثبت نام سيم كارت تلفن همراه با مبلغ ۲۸۸ هزار تومان از روز پنجشنبه  12 بهمن ماه سال جاري آغاز می شه و تا روز دوشنبه30 بهمن ماه ادامه داره و زمان قرعه كشي اون 27 ارديبهشت ماه سال 86 اعلام شده .
        اين نوبت از ثبت نام  سيم كارت تلفن همراه دو مرحله ايه به اين نحو که در مرحله اول، متقاضيان مي تونند با مراجعه به يكي از شعبه های بانكهاي ملي، ملت، صادرات، سپه و پست بانك و پرداخت مبلغ ۱۵۰ هزار تومان، پس از دريافت فيش بانكي ، با در دست داشتن فتوكپي شناسنامه به يكي از دفاتر پستي و خدمات ارتباطي مراجعه و ثبت نام کنن.
        در مرحله دوم،  متقاضيان با پرداخت مبلغ ۱۳۸ هزار تومان سيم كارت خود رو دريافت می کنن. 
همزمان با ثبت نام سيم كارت تلفن همراه دائمی، سيم كارت اعتباري هم ثبت نام مي شه و متقاضيان مي تونن با مراجعه به اداره پست و تكميل فرم مخصوص ثبت نام سيم كارت اعتباري، فتوكپي شناسنامه و پرداخت مبلغ هزار تومان ثبت نام کنن. 
        نکته ديگه اينه كه مبلغ سيم كارت اعتباري ۳۴ هزار تومانه كه 24 هزار تومانش بابت سيم كارت و مبلغ 10 هزار تومانش هم هزينه اوليه و شارژ سيم كارته كه هزينه اوليه اون قابل استرداد نيست.
 ضمنا بخش ويژه‌اي براي ثبت‌نام اينترنتي و ارايه‌ فرم ثبت‌نام در سايت شركت ارتباطات سيار فعال می شه كه متقاضيان ديگه به مراجعه‌ حضوري در دفاتر پستي نيازي ندارن و از طريق اين سايت با نشانی اينترنتي www.mci.ir مي‌تونن مراحل ثبت‌نام خودشون رو دنبال کنن.
+ نوشته شده در  شنبه 7 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

امروز ودر آستانه ثبت نام جدید تلفن همراه دائمی واعتباری همایش توجیهی ثبت نام با حضور همکاران پستی ازطریق ویدئوکنفرانس یرگزار شد در این همایش که از ساعت ۸:۳۰ صبح آغاز شده قرار است تاساعت ۱۶ ادامه پیدا کند که امیدواریم با همه این تمهیدات در زمان ثبت نام مشکلی پیش نیاید.
+ نوشته شده در  شنبه 7 بهمن1385ساعت   توسط احمدی نیا: ر. ع. مخابرات قم  | 

          سليماني: « توليدکنندگان بخش خصوصي در آن سال‌ها آه و ناله مي‌کردند! اما امروز قرارداد ‌١٦٨ ميليارد توماني براي توليد قطعات منعقد مي‌شود و در واقع دولت نهم با اين قرارداد ريسک بزرگي کرد، مثل ماستي که در دريا براي درست کردن دوغ ريخته باشند! لذا اگر توانستيم تجهيزات توليد کنيم، مي‌شويم پنج کشور اول، اما اگر نتوانستيم، تازه مي‌شويم مثل دو يا سه سال قبل! »
+ نوشته شده در  شنبه 7 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

عرفه روز شناخت و تجلي گاه عشق و نقطه سر افرازي و سربلندي اسلام مكاني شد تا حسين (ع) به سوي سرزمين عشق رهسپار شود و عاشورايي را رقم زند و محشري ديگر را به پا كند.

حسين (ع) سفر معنوي حج سفري كه رسيدن به ديدار كعبه الهي است را رها و به سوي خود عشق و معبود شتافت ،‌ او به سوي كربلا رهسپار شد تا معناي واقعي شناخت خويش و تسليم شدن در برابر معبودرا به نمايش گذارد. او هم به مانند ابراهيم خليل به قربانگاه رفت ولي نه به منظورآنكه فرزندش راقرباني كند، حسين(ع) هواي نفس را به مسلخ عشق يار برد تا آن را قرباني كند و گلستاني از عشق را براي آتش درون به ارمغان آورد.

حسين (ع) به جنگ نمرودياني از تاريخ رفت كه اگر چه به مانند نمروديان ادعاي خداوندي نمي‌ كردند ولي از نابود كنندگان واقعي دين ، اسلام و تسليم شدن دربرابر حق بودند . حسين با آنان بيعت نكرد تا كاخ غرور و خودپرستي آنان را در هم شكند و آنان اگر چه به ظاهر او و يارانش را از بين بردند ولي او هم چنان پس از گذشت قرنها زنده است و راهش پر رهرو.

او كسي است كه معناي واقعي آزادي و آزاد منشي را به جهانيان و عدالتخواهان آموخت ، و پرورش داد در جهان حرهاي رياحي بسياري را كه پرچمدار آزادي باشند و ابوالفضل هاي بي شماري  كه علمداران سپاه حق باشند و اكنون ما بعد از گذشت چندين قرن يكصدا فرياد يا حسين را بر زبان جاري مي‌سازيم و پرچم عدالت ،‌عشق و آزادي حسين را به جهانيان نشان مي‌دهيم و با تمام وجود حسين و عاشورايش را فرياد مي‌زنيم و به خود مي‌باليم كه يك مسلمان حسيني هستيم و عشق را در مكتب پاك حسين مي‌آموزيم و عاشورا و عشق برايمان ياد آور صبوري زينب (ع) ، مقاومت عباس ، لب تشنگي طفل شش ماهه و سرو قامتي علي اكبر است و حسين ادامه دهنده راه مردان و پيامبران بزرگ الهي و بت شكنان بزرگ تاريخ چون ابراهيم و محمد (ص) است كه اين خود تجلي گاه و مسيري است براي قيام و ظهور موعودي كه هميشه درانتظارش هستيم .......

باشد كه ايزد منان ياري دهنده ما در ادامه مسير مكتب عشق حسين باشد. 

نويسنده : سارا محمدي-كارشناس اطلاع رساني رايانه اي( روابط عمومي زيرساخت) 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 4 بهمن1385ساعت   توسط حسین شفیع: زیرساخت  | 

zabawne_28

نظرتان

 درباره

 این عکس

 چیست؟!

+ نوشته شده در  چهارشنبه 4 بهمن1385ساعت   توسط محمد خجسته نیا: ر. ع. مخابرات تهران  | 

در يك بررسي به عمل آمده ٤/٨٨ درصد مديران روابط عمومي در كشور غير متخصص و در رشته هاي غير مرتبط هستند.
از ميان بقيه مديران ٨/٩ درصد متخصص ارتياطات و ٨/١ درصد بقيه متخصص تبليغات هستند. همچنين بررسي ميزان تحصيلات مديران روابط عمومي صرف نظر از رشته تحصيلي نشان مي دهد: ٤/٣ درصد داراي مدرك دكتري؛ ٨/١٢ درصد فوق ليسانس؛ ٦٠ درصد ليسانس؛ ١٢ درصد فوق ديپلم و ١١ درصد داراي تحصيلات ديپلم بوده اند.وضعيت تحصيلي ٨/٠ درصد مديران روابط عمومي در كشور در اين بررسي نا مشخص بوده است.
از نظر طبقه بندي جنسيت ٩١ درصد مدیران روابط عمومی مرد و ٩ درصد زن هستند.
منبع: www.news.prspace.ir
+ نوشته شده در  چهارشنبه 4 بهمن1385ساعت   توسط محمد خجسته نیا: ر. ع. مخابرات تهران  | 


ظهرها خورشيد از بهت و تعجب، خيره  به زمين نگاه مي كنه . انگار بعد از اين همه سال‏ هنوز "روز واقعه"را باور نكرده .عصر كه مى‏شه اونقدر‏قدر تلخ نگاهش رو از روى زمين بر مى‏داره كه ناراحتيش تو هواى غروب منتشر مى‏شه . اين‏جا هر روزش
"روز واقعه" است . اين‏جا هنوز گوش بيابون از نداى «هل من ناصر ينصرونى‏» زنگ مى‏زنه. تو پيچ و خم ذهن هر نخل كنارنهر علقمه صداى فرياد «يا اخا ادرك اخا» حك شده . اين خاك هنوز بوى ياس مى‏ده . گوش هنوز تو حسرت شنيدن آخرين «لاحول ولا قوة الا بالله‏» وامانده . به هرجا كه نگه مي اندازي تكثير «هيهات من الذله‏» رو تو  وجود تموم  ذرات حس خواهى كرد .

بوى محرم كه به مشام مى‏رسه، عالم يه رنگ ديگه اي به خودش مى‏گيره.دلها تندتر از هر وقت ديگه و محزونتر از هميشه مى‏تپه و اشتياق به عزاداري مثل خون توي رگها مى‏دوئه و اون وقت، در يه چشم برهم زدن، پرچمهاى سرخ و سبز و سياه توي گوشه گوشه شهر علم مي شه و همه جا رنگ ماتم به خودش مى‏گيره.

عشق به حسين دليل نمى‏خواد، انگاري خاك وگل ما را با محبتش سرشته‏اند.

دست و دلم رو سپردم به اين كليدها، اونها دارن منو با خودشون مي برن.

عزيز دلم اسمت آتشي بر وجودم مي زنه.

محرم كه مي ياد بيشتر از اين كه محزون باشم دلشوره دارم و بيقرارم . عاشورا فصل خوبيه كه من به آرامش برسم.

اونقدر تقدس داري واونقدر بزرگي كه هيچ چيز نمي تونه تو و اون همه عظمت رو تفسير كنه به جز"حسين" كه تنها مي تونه"حسين" رو تفسير كنه.

اين روزا اگه دلهاتون شكست ،براي ما هم دعا كنيد.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه 3 بهمن1385ساعت   توسط ایوبی: ر. ع. مخابرات قزوین  | 

        
در روایت است  در واقعه کربلا وقتی امام حسین (ع) خطاب به لشکر یزید حرف می زدند بنا به دستور یزید برای جلوگیری از نفوذ کلام امام ، یزیدیان شروع می کردند به هیاهو تا صدای امام شنیده نشود

        بعد از گذشت ۱۴ قرن از آن زمان ،با وجود اینهمه روشنفکری در قرن حاضر نیز چنین کار در باره حق گویان انجام می دهند ولی با روش و تکنولوژی پیشرفته

آنجاست که به جمله زیبای امام پی می بریم

اگر مسلمان نیستید لااقل آزاده باشید

شهادت آزادمرد کربلا امام حسین(ع) و یاران با وفایش
بر همه آزاد مردان جهان تسلیت باد

+ نوشته شده در  سه شنبه 3 بهمن1385ساعت   توسط دستمالچی: ر.ع. مخابرات آذربايجان غربی  | 

السلام عليک يا اباعبدالله الحسين (ع)

ماه  محرم فرا رسيده است و گويا برخی از ما مردم دوست داريم بسيار ساده از کنار مفاهيم و محتواهای عظيم عبور کنيم و به وجه سطحی و پوسته آنها اکتفا کنيم!
اما به نظر می رسد محرم فقط ماه غم و ماتم نيست! ماه درس گرفتن از سيره حضرت اباعبدالله و قيام حسينی هم هست، چرا که ائمه معصومين عليهم السلام بهترين الگوهای ما هستند البته اگر بشناسيم و قدر بدانيم.
اگر بخواهيم با گرايش روابط عمومی به قيام حسينی بنگريم، شايد قيام اصلاحی حسينی را بتوان يک نوع عمليات قدرتمندانه روابط عمومی هم محسوب کرد !
امام حسين عليه السلام در قيام اصلاحی اش هيچگاه از ابعاد ارتباطی آن با مردم و جامعه غافل نشد و همواره هدايت افکار عمومی را مد نظر داشت. افکار عمومی که در اثر جنگ روانی دشمن فرزندان پيامبر را افرادی خارج شده از دين تلقی می کرد!
... و خواست و مشيت الهی  نیز اينچنين قرار گرفت تا پيام قيام اصلاحی آن حضرت با پرچمداری حضرت زينب (س) و حضرت سجاد (ع) به گوش توده مردم هر عصر و زمان برسد.
بنابر اين قيام امام حسين علاوه بر اينکه امر به معروف و نهی از منکر برای اصلاح امور جامعه بود، قيامی بود که در سرتاسر مراحلش آگاهی بخشی، مردم داری ، توجه به افکار عمومی، ارتباط و تعامل با مخاطبان، حتی آنان که در صفوف دشمن هستند و اميدی برای اصلاح آنان وجود دارد، موج می زند و شايد بتوان گفت انقلاب حسينی يک انقلاب روابط عمومی خدامحور و مردم دار بود.
حال که چنين است به نظر می رسد وظيفه ما در عرصه روابط عمومی و ارتباطات اجتماعی، تاسی به سيره حضرت در آگاهی بخشی، تعامل کارآمد و هدفمند با مخاطبان و اصلاح امور با بهره گيری از مترقی ترين سيستم نظارت اجتماعی يعنی امر به معروف و نهی از منکر است. 

+ نوشته شده در  سه شنبه 3 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

محرم كه مي آيد دم مسيحايي حسين (ع) با نسيمي از نينوا جاري مي شود و به كالبد زمان جاني دو باره

مي بخشد.

عاشوراي اين ماه نماد روشني از حيات دوباره اسلام، و كربلا تجلي گاه عشق به ماندگاري اسلام است .

محرم براي شيعه يعني تضمين پايداري اسلام در  سندي نانوشته از آغاز بعثت پيامبر تاكنون .

اگر چه غدير دين پيامبر (ص) را تكميل كرد اما اسلام بي محرم، اسلامي است كه تاريخ امويان رقم زده و در اين گذر تاريخ ، چه بسيار بودند مردماني كه تنها ظواهر اسلام را گرفته و فرصتي فراهم كردند تا افرادي باتمسك به اين ظواهر، خود را امير مومنان بخوانند و اسلام را در معرض خطر انحراف قرار دهند.

در فضايي چنان غبار آلود، تنها خون حسين (ع) و حسينيان ميتوانست زنگار از رخ اسلام واقعي زدوده و چهره نوراني آن را به نمايش بگذارد.

اينك قرن هاست كه محرم هرسال تنها انديشه شيعيان، آماده كردن حسينه ها و برپايي تكيه هاي حسيني براي عزاداران واقعه كربلاست تا حسيني شدن را تجربه كنند ، از اين رو هر چه حضور خالصانه در اين تكايا بيشتر شود دلها جلاي بيشتري مي يابد، زيرا كه هر شيعه در بين شهيدان كربلا الگويي فراخور خود دارد و با آنكه چهرهاي شاخص عاشورا دلهاي همه عاشقان راتسخير كرده و ياد و نام آنها همه اذهان پيروان را پر كرده است اما ديگر شهيدان كربلا نيز به حرمت همراهي حسين (ع ) قداست يافته و برتارك تاريخ ميدرخشند و شيعيان نيزبا تاسي به هريك از شهيدان كربلا تقرب حضرتش را طلب ميكنند.

اينك كه عاشورا در پيش است و سوز و گداز و عاشقانه هاي حسيني تقربي به جان شيعيان ريخته

وظيفه ما چيست ؟

در انتظار پاسخ هستم.
+ نوشته شده در  دوشنبه 2 بهمن1385ساعت   توسط محمد چهرقاني: زيرساخت  | 

هفته‌ي پر مشغله‌اي را پشت سر گذاشتيم. براي ننوشتن دنبال بهانه نيستيم. كه مطمئنيم اگر اندكي نظم به كارهامون بديم مي‌تونيم هم به اينجا برسيم هم به كارهاي روزانه هم به تمام مراجعه كننده هاي واحد و..... هم به خودمون.

اوصيكم بتقوي‌الله و نظم امركم. . .

 متاسفانه علي‌رغم اين كه از موكدترين دستورات شريعت ماست، اما كمتر در زندگي ما وجود داره. حضرتش پس از تقواي الهي ما را به نظم دعوت نموده در حالي كه در امور كار و زندگي، ما براي اين موهبت جايگاه شايسته اي باز نكرده‌ايم.

نه اين كه دنبال بهانه نباشيم.... براي ننوشتن دنبال بهانه نيستيم... اما براي شروعي دوباره، با عزمي جزم شده، براي سلامي ديگر، با راحتي كه در پس آن شادماني را به همراه مي‌آورد، همواره دنبال بهانه مي‌گرديم. . . سلام. . . سلام. . . روز‌تان خوش. . . آمديم. . .

(خودمونيم اين آخر كاري خيلي ادبي شدا )


+ نوشته شده در  دوشنبه 2 بهمن1385ساعت   توسط ایوبی: ر. ع. مخابرات قزوین  | 

آنگونه که « فيضی » مديرعامل شرکت مخابرات ايران می گويد: با خصوصی سازی مخابرات، کارکنان نبايد نگران آينده شغلی خود باشند.
فيضی می گويد: بر اساس ماده ۸ لايحه مصوب دولت در خصوص چگونگی پياده سازی خصوصی سازی در شرکت مخابرات ايران، کليه تعهدات اين شرکت اعم از بيمه، حقوق و مزايای کارکنان، کماکان محفوظ بوده و به همين شکل به شرکت واگذار شده، منتقل می شود.
برای مطالعه متن کامل اینجا را کليک کنيد
+ نوشته شده در  دوشنبه 2 بهمن1385ساعت   توسط محمد امامی  | 

                        اولین عادت مردمان موثر چیست؟   

مردمان موثر عامل بوده اند ! حالا یعنی چی ؟

 یعنی ملامت نکردن اوضاع و شرایط یا اشخاص. این بهانه که رفتارتان حاصل شرطی شدن شماست ، ضد عامل بودن است ، ضد عامل بودن یعنی " واکنشی بودن" .

وقتی میگوییم مردمان موثر "عامل " بودن، یعنی رفتارشان حاصل تصمیم و انتخاب آگاهانه خودشان ، و مبتنی برارزشهایشان است، نه ثمره اوضاع و شرایط آنها ، که واکنشی مبتنی بر احساس است.

برای تصریح این عادت کافیست مثال زیر را بادقت بیشتر بخونید:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 2 بهمن1385ساعت   توسط حسین آباد: خراسان رضوی  | 

شركت مخابرات خراسان رضوي با حضور فعال خود در سومين نمايشگاه اله سيت مشهد انواع خدمات نوين مخابراتي را در معرض ديد عموم قرار داد.

 

در غرفه مخابرات خراسان رضوي يكي از دفاتر خدمات ارتباطي به نمايندگي از 40 دفتر در سطح شهر مشهد  انواع خدمات تلفن همراه و ثابت به بازديد كنندگان ارائه کرد.همچنين فروش كارت اعتباري، آشنايي با خدمات شبكه هوشمند IN ، نصب دو دستگاه تلفن اينترنتي رايگان، آشنايي با خدمت شبكه ديتا، ويدئو كنفرانس، IT ، و آشنايي با عملكرد شركت مخابرات‌خراسان رضوي از اهم خدمات‌قابل ارائه اين‌شركت درنمايشگاه اله سيت‌مشهد بود.

گفتني است سومين نمايشگاه و همايش فناوري اطلاعات، نرم افزار و شهر الكترونيكي (اله سيت 85) توسط سازمان آمار، اطلاعات و خدمات كامپيوتري شهرداري مشهد و با حمايت سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشوراز بيست و پنجم لغايت بيست و نهم ديماه از ساعت 15 الي 21 در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي مشهد برگزارشد:

ضمناً در غرفه شركت مخابرات خراسان رضوي شناسه كاربري و رمز عبور جهت استفاده از خدمات اينترنتي تلفن ثابت و همراه به بازديد كنندگان ارائه گردید.
+ نوشته شده در  یکشنبه 1 بهمن1385ساعت   توسط مجید محمودی: مخابرات خراسان رضوی  | 


كعبه يك سنگ نشاني است كه ره گم نشود

                                           حاجي احرام دگربند ببين  يار كجاست

 

طرح تشرف كاركنان مجموعه وزارتخانه به مكه مكرمه از طرحهاي قابل ستايش است.اما از آنجائي كه طرحهاي فرهنگي مي بايست با ظرافت خاصي انجام شود تا نهايت اثربخشي را داشته باشد به اين طرح انتقاداتي وارد است كه ذيلا”  ذكر مي گردد.

اولا” مجريان اين طرح در استانها رابطين فرهنگي تعيين شده اند كه آنها براي توزيع و جمع آوري اطلاعات كل كاركنان به تنهايي از عهده اين امر در يك زمان كوتاه بر نمي آيند و ممكن است كه نام افرادي از قلم بيافتد و موجب نارضايتي بعضي از كاركنان فراهم آيد.

ثانيا” با مسئولين مالي شركت هاي تابعه هماهنگي لازم انجام نشده است و آنها از اجراي طرح بصورت تقسيطي اظهار بي اطلاعي مي نمايند.

ثالثا” تعهداتي كه بايد از افراد گرفته شود شفاف و مشخص نيست و در اين زمينه اطلاع رساني خوبي انجام نگرفته است لذا بهتر بود كه قبل از اجراي طرح تمامي مسئولين مالي شركتهاي تابعه در يك نشست در تهران جمع مي شدند و موانع و مشكلات كاري را بررسي مي كردند تا در زمان اجرا با مشكل مواجه نشوند.

* ضمنا” آقايان مجري طرح مي توانستند كه صندوق وام حج تأسيس كنند و كاركناني كه مايل بودند در اين صندوق عضو شوند به ميزان هر تعداد كه خود شخص تمايل داشته باشد مبلغ ده هزار تومان ماهانه به صندوق واريز نمايدو هر ماه نيز قــرعه كشي صورت گيرد و آنگاه  به برندگان تشرف به مكه معظمه وام پرداخت ميگردید درحال حاضر نيز مي توان روش اجرايي را تغيير داد و نسبت به تاسيس صندوق تشرف به حج اقدام نمود.

+ نوشته شده در  یکشنبه 1 بهمن1385ساعت   توسط مولانا: ر.ع. مخابرات کرمانشاه  | 

+ نوشته شده در  یکشنبه 1 بهمن1385ساعت   توسط ر.ع. مخابرات خراسان جنوبی  | 

مخابرات و خصوصي سازي - محمد امامي
کاوشگران روابط عمومی - محمد خجسته نيا Image and video hosting by TinyPic
دنیای ان ال پی - حسین آباد Image and video hosting by TinyPic
آمار وبلاگ

  RSS 

POWERED BY
BLOGFA.COM